Rady jak dbać o las w szkle

Swiatło

Ważne jest aby ustawić las w szkle tak aby nie stał bezpośrednio w promieniach słonecznych, ponieważ szkło działa jak soczewka a dla roślinek to światło jest bardzo niebezpieczne. Optymalne światło będzie więc rozproszone, czyli jak las w szkle będzie stał około 1,5 do 2m od okna, ponieważ światło jest niezbędne do życia roślin.

Wilgotność

Na początku las w szkle będzie odpowiednio nawodniony, ale istotne jest aby obserwować las i sprawdzać poziom wilgotności. Nadmierna wilgotność będzie niekorzystna dla roślinek. Normalnie jest to kiedy na szkle pojawia się delikatna para, to samoistny proces mikro klimatu, ale gdy pojawią się kropelki istotne jest by podnieść wieko i przewietrzyć kilka godzin. Jeśli pojawi się pleśń, ważne jest aby usunąć część na której ta pleśń jest po czym przemyć to miejsce z wodą z octem mikstura 2:1 aby zdezynfekować, a później naczynie przewietrzyć. 

Temperatura

Kiedy zmienia się temperatura w pomieszczeniu, może pojawić się para na szklanych ściankach. Jest to normalne zjawisko, dopóki woda się nie skrapla na ściankach.

Pory Roku

Natura jest nieprzewidywalna i to jest w niej fascynujące oraz pięknie. Więc tak jak za oknem, tak i w lesie może panować zmiana. 

Podsumowanie Cennych Rad

Zraszaj a nie przelewaj, duża wilgotność tworzy wilgoć.
Wietrzyć naczynie jeśli woda skrapla się na ściankach.

Ostre światło jest złe, ale ciemno też nie służy a przez to rośliny mogą gubić liście.